reklama

Ministerstvo průmyslu se drahým operátorům nevyhnulo. Než spustí novou soutěž, musí platit dvakrát tolik

  • Ministerstvu průmyslu se zatím nedaří odvrátit vysoké ceny mobilních služeb pro své zaměstnance. Nyní muselo přistoupit na překlenovací nabídku od O2, která je dvakrát dražší, než kolik úřad platil doposud.
  • Ministerstvo (MPO) na podmínky operátora přistoupilo do vypsání nové soutěže na mobilní služby, která má proběhnout do čtvrt roku.
  • Už koncem června se MPO snažilo dosáhnout zlevnění. Soutěž mezi trojicí hlavních operátorů ale muselo zrušit, když dostalo nabídky příliš vysokých cen.
Jiří Havlíček, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, ministr průmyslu a obchodu Foto: ČTK

Trápení ministerstva průmyslu (MPO), které mimo jiné zodpovídá za český trh mobilních operátorů, pokračuje. Úřad Jiřího Havlíčka (ČSSD) si na sklonku června hodlal s tuzemskými operátory nasmlouvat výhodnější ceny za volání a datování pro úředníky ministerstva a dalších podřízených institucí. "Mobilní soutěž" ale musel nakonec zrušit. Dvojice operátorů - O2 a Vodafone - ministerstvu nabídla příliš vysoké ceny, T-Mobile zase nedodal potřebnou dokumentaci.

Server Lidovky.cz nyní navíc přišel s informací, že bylo MPO nakonec nuceno se operátorským cenám podvolit. Než se Havlíčkovu úřadu podaří dosáhnout výhodnějších mobilních služeb v nové soutěži, bude s operátorem O2 volat a "datovat" za dvojnásobnou cenu než doposud v rámci překlenovací smlouvy. A navíc zaplatí také za poskytování roamingových služeb, které jsou od půlky června v Evropské unii bezplatné.

Zatímco dříve MPO za neomezený tuzemský tarif firmě Petra Kellnera platilo 85 korun měsíčně, nyní za každou SIM kartu vydá 219 korun, tedy dvaapůlkrát více. Zvedne se také cena datových tarifů. Třeba ten s 2 GB dat původně stál 69 korun, nová cena už za tři gigabyty ovšem bude 199 korun. MPO navíc v rámci smlouvy s O2 platí také za roaming. Podle O2 poptalo balíčky bez bezplatného evropského roamingu, za který proto musí doplácet. “Díky tomu ovšem využívá služby za podstatně výhodnějších podmínek, než jsou standardní ceníkové ceny,” řekla HN mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

Ministerstvo nyní doufá, že se za čtvrt roku v nově chystané soutěži od operátorů dočká výhodnějších nabídek. "K současnému výběrovému řízení se nebudeme vyjadřovat, protože jeho ovlivňování přes média považujeme za nepřípustné," dodala mluvčí O2.

Jan Úšela
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nové testovací centrum automobilky BMW u Sokolova svým významem předčí stávající centra v západní Evropě

Hodnota kryptoměn je už 11 bilionů korun. Bitcoinu věří Musk nebo McAffee, jiní varují před rostoucí bublinou

Víceleté gymnázium nemusí být kvalitnější než základní škola, zjistili vědci. Mívá lepší učitele, zároveň ale větší třídy, upozorňuje Münich

Číňané představili návrh lázeňských Pasohlávek. U Nových Mlýnů chtějí postavit hotel a desítky bytů

Dárky nakupte nejpozději v pondělí, jinak je nestihneme doručit, radí e-shopy. Češi v nich před svátky utratí 38 miliard korun

reklama