reklama

Firma Tawesco ze skupiny Promet Group zvýšila meziročně svůj provozní zisk téměř o polovinu

Výsledky
  • Firma Tawesco zvýšila svůj provozní zisk o 44 procent na 187 milionů korun.
  • Tržby společnosti dosáhly 1,7 miliardy korun. Zboží dodává i mladoboleslavské Škodovce.
  • Do metalurgické a strojírenské skupiny Promet Group Reného Matery patří Tawesco od roku 2011.
Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: HN - Jiří Zerzoň

Ostravskému podnikateli Renému Materovi se koupě lisovny a svařovny Tawesco vyplatila. Loňský provozní zisk se vyšplhal na 187 milionů korun, to je téměř o polovinu více než v předchozím roce a téměř čtyřikrát více, než když Matera firmu o pět let dříve přebíral.

Zákazníci loni také firmě zaplatili za zboží 1,7 miliardy korun, to je o dvanáct procent více než o rok dřív. Společnost se zabývá lisováním, svařováním a výrobou lisovacího nářadí. Dodává zboží například mladoboleslavské Škodovce. Pětina produkce ale míří do kopřivnické Tatry, kterou ze třetiny vlastní Promet Group.

"Jednotlivé oblasti výroby se liší svým přístupem k zákazníkům. Výroba lisovacího nářadí vyžaduje úzkou spolupráci se zadavatelem při vývoji i výrobě. Individuální je i výroba svařovaných dílů do zemědělských strojů a strojů proo lesnictví. V případě automobilového průmyslu používáme standardizovanější postupy," říká vedoucí marketingového oddělení skupiny Promet Group Denisa Materová.

Přestože téměř tři čtvrtiny produkce míří na tuzemský trh, Tawesco se neomezuje pouze na Česko. Zboží společnost dodává do dalších evropských zemí a USA.

Tawesco vzniklo v roce 1995 jako dceřiná firma kopřivnické Tatry. Po šestnácti letech ji připojil Matera ke svojí strojírenské a metalurgické skupině Promet Group. Celou automobilku v roce 2013 pak koupil společně s podnikatelem Jaroslavem Strnadem v dražbě.

Klára Čeperová, Petr Lukáč
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Platíte Čechům třetinu toho co svým lidem, vzkázal Sobotka Francouzům. Pracovníci z východu sráží naše mzdy, říká zase Macron

Liglass nám doporučoval přímo Zeman, tvrdí kancléř kyrgyzského prezidenta. Tendr ale prý proběhl korektně

Uber poprvé přichází o přízeň části investorů, snižují ocenění jeho akcií. Čtveřici fondů se nezamlouvají skandály firmy

Češi zkonstruovali unikátní mobilní pivovar v kontejneru. Pořídit si ho může každý, vyrobí až sto tisíc piv ročně

Český start-up Spendee se zařadil mezi 33 nadějných firem světa, které podpoří Google

reklama