reklama

Air Bank vzrostl v pololetí čistý zisk o 600 procent. Způsobilo to především tržní přecenění investic

Výsledky
Čtěte více: Air Bank | výsledky firem | banka
  • Služby Air Bank ke konci června využívalo přes 557 000 klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent.
  • Čistý zisk banky dosáhl 277 milionů korun, meziročně o téměř 600 procent více.
  • Nárůst zisku oznámila v pololetí drtivá většina bank v Česku.
Air Bank letos stoupl čistý zisk o 600 procent na 277 milionů Kč. Air Bank letos stoupl čistý zisk o 600 procent na 277 milionů Kč. Foto: vlb

Air Bank vykázala v prvním pololetí 2017 čistý zisk 277 milionů korun, což je meziroční růst téměř o 600 procent. Výraznou změnu způsobilo především tržní přecenění investic, informovala o tom v pátek. Nárůst zisku oznámila v pololetí drtivá většina bank v Česku.

Letošek může být pro banky v Česku nejúspěšnějším v historii

Služby Air Bank ke konci června využívalo přes 557 000 klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent. Další klienty získává banka mimo jiné díky investicím do větší sítě bankomatů, která některým zákazníkům chyběla. Za posledních 12 měsíců přidala Air Bank 120 nových bankomatů a celkem jich tak na konci června měla 207.

"Díky rostoucímu zájmu klientů o naše služby se nám dál daří zvyšovat i naše příjmy z běžného retailového bankovnictví. To nám umožňuje neustále investovat do vylepšování současných služeb i do vytváření některých úplně nových," komentoval výsledky generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o 13 procent na 83,8 miliardy korun. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o 18 procent na 33,7 miliardy korun. Celková bilanční suma banky vzrostla meziročně o 12 procent na 91,5 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 12 procent na 5,6 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

ČTK, dap
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nejvíce státních dotací z potravinářských firem dostává Agrofert, letos si jeho firmy přijdou na 100 milionů

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Budějovický Budvar i Lesy ČR zůstanou státu, budeme bojovat o lepší dotace v Evropě, říká nový ministr zemědělství

Poslanci oddalují rozhodnutí o vydání Babiše a Faltýnka. Podle opozice jednají zákonodárci ANO účelově ve prospěch svého šéfa

Na Úřadu vlády skončil Špidla a další spolupracovníci Sobotkovy vlády. O místa mají přijít další úředníci

reklama