reklama

Air Bank vzrostl v pololetí čistý zisk o 600 procent. Způsobilo to především tržní přecenění investic

Výsledky
Čtěte více: Air Bank | výsledky firem | banka
  • Služby Air Bank ke konci června využívalo přes 557 000 klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent.
  • Čistý zisk banky dosáhl 277 milionů korun, meziročně o téměř 600 procent více.
  • Nárůst zisku oznámila v pololetí drtivá většina bank v Česku.
Air Bank letos stoupl čistý zisk o 600 procent na 277 milionů Kč. Air Bank letos stoupl čistý zisk o 600 procent na 277 milionů Kč. Foto: vlb

Air Bank vykázala v prvním pololetí 2017 čistý zisk 277 milionů korun, což je meziroční růst téměř o 600 procent. Výraznou změnu způsobilo především tržní přecenění investic, informovala o tom v pátek. Nárůst zisku oznámila v pololetí drtivá většina bank v Česku.

Letošek může být pro banky v Česku nejúspěšnějším v historii

Služby Air Bank ke konci června využívalo přes 557 000 klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent. Další klienty získává banka mimo jiné díky investicím do větší sítě bankomatů, která některým zákazníkům chyběla. Za posledních 12 měsíců přidala Air Bank 120 nových bankomatů a celkem jich tak na konci června měla 207.

"Díky rostoucímu zájmu klientů o naše služby se nám dál daří zvyšovat i naše příjmy z běžného retailového bankovnictví. To nám umožňuje neustále investovat do vylepšování současných služeb i do vytváření některých úplně nových," komentoval výsledky generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o 13 procent na 83,8 miliardy korun. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o 18 procent na 33,7 miliardy korun. Celková bilanční suma banky vzrostla meziročně o 12 procent na 91,5 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 12 procent na 5,6 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

ČTK, dap
Přeposlat
Diskuse
reklama

Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

Šokuje mě, když vidím lidi pracující ve fabrikách za 16 tisíc. Pro mnohé se toho od socialismu moc nezměnilo, říká Zaorálek

Koruna je tam, kde byla před intervencemi. Posilování ale může zarazit úspěch Okamury a komunistů

Vlk z Wall Street míří do Česka. Dravý byznysmen bude v Praze radit podnikatelům, jak dosáhnout větších obratů

Větší rozdíl mezi mzdami mužů a žen je v rámci EU už jen v Estonsku, ukázala nová studie

reklama