reklama

Výsledková sezona nabírá na obrátkách, své výsledky v nejbližších dnech zveřejní největší firmy obchodované na pražské burze

Výsledky
  • HN přináší kalendář výsledkové sezony na pražské burze za druhé čtvrtletí 2017.
  • Akcie v Praze zatím zažívají vydařený rok. Jako první reportovala petrochemická skupina Unipetrol, která zaznamenala historicky nejvyšší zisky.
  • Největší firmy obchodované na burze - Komerční banka, skupina Erste a ČEZ - své výsledky ale zveřejní až začátkem srpna.
Burza cenných papírů Burza cenných papírů Foto: HN - Zuzana Šmajlerová

Výsledková sezona na pražské burze odstartovala už minulý týden, největší firmy ale zprávu o svém hospodaření za druhé čtvrtletí teprve vydají. Zatím platí, že akcie v Praze zažívají vydařený rok.

Jako první oznámila v pátek svoje výsledky petrochemická skupina Unipetrol. Její čistý zisk se v pololetí meziročně zdvojnásobil na historicky rekordních 6,4 miliardy korun. Tržby stouply dokonce o šedesát procent na 31,18 miliardy. Firmě ke zlepšení výsledků kromě rostoucí ekonomiky pomohly mimo jiné také peníze z pojistek za předchozí havárie i plné obnovení provozu v obou rafineriích. Unipetrol tak směřuje ke třetímu rekordnímu celoročnímu výsledku po sobě.

Na zprávu o hospodaření Unipetrolu v pondělí navázala mediální skupina CME, která vlastní televizi Nova. Její čistý zisk dosáhl ve druhém čtvrtletí 28 milionů dolarů, mimo jiné i díky prodeji některých aktiv. Ve stejném období loni byla firma ve ztrátě 141,2 milionů dolarů.

V pátek převezme pomyslný štafetový kolík v oznamování výsledků telekomunikační operátor O2, jehož akcie od začátku letošního roku posílily o bezmála deset procent. Do konce září bude o svém hospodaření informovat ještě jedenáct firem obchodovaných na pražské burze. Tři největší společnosti na pražské burze oznámí svoje výsledky na začátku srpna. První bude ve středu 2. srpna Komerční banka, o dva dny později bude následovat její konkurent Erste. Energetická skupina ČEZ seznámí veřejnost s výsledky hospodaření 8. srpna.

Kalendář výsledkové sezony na pražské burze za 2. čtvrtletí 2017

Jméno firmy Datum zveřejnění výsledků Čas zveřejnění výsledků
Unipetrol 21. 7. 7:00
CETV (CME - Central European Media Enterprises) 25. 7. 3:00
O2 28. 7. 7:00
Komerční banka 2. 8. 7:00
Erste Group Bank 4. 8. 7:30
Kofola 7. 8. 5:00
ČEZ 8. 8. 8:00
Stock Spirits 9. 8. 6:00
Moneta Money Bank 10. 8. 7:00
Vienna Insurance Group 22. 8. zatím nebylo stanoveno
Pegas Nonwovens 24. 8. 8:00
Fortuna 31. 8. před otevřením trhu
Philip Morris CR 26. 9. firma neuvedla
Markéta Řeháková, Janis Aliapulios
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nejvíce státních dotací z potravinářských firem dostává Agrofert, letos si jeho firmy přijdou na 100 milionů

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Budějovický Budvar i Lesy ČR zůstanou státu, budeme bojovat o lepší dotace v Evropě, říká nový ministr zemědělství

Poslanci oddalují rozhodnutí o vydání Babiše a Faltýnka. Podle opozice jednají zákonodárci ANO účelově ve prospěch svého šéfa

Světlíkovy Vítkovice Gearworks získají firmy podnikatelů Beljajeva a Ulčáka. Zaplatí za ně 80 milionů

reklama