reklama

Češi si na operativní leasing nejvíce pořizují auta značky Volkswagen, nejčastěji mají smlouvu na dva roky

  • Češi na operativní leasing nejčastěji objednávají auta značky Volkswagen a další koncernové vozy, včetně Škody Auto.
  • Téměř polovina lidí si auto pronajala na dva roky, nejobjednávanější výše nájezdu je 20 tisíc kilometrů.
  • Největší poptávka byla v posledních šesti měsících po Škodě Fabia a Octavia.
jarvis_57850c05498e8380ec722f8b.jpeg Volkswagen Tiguan Foto: Archiv automobilky

Češi na operativní leasing nejčastěji objednávají auta značky Volkswagen a další koncernové vozy, včetně Škody Auto. První příčka mezi pořizovanými modely patří VW Passat, následují VW Golf, Audi A3, Škoda Superb, Kia Optima a Nissan Qashqai. Vyplývá to ze statistik serveru Driveto.cz, který zprostředkovává nabídky operativního leasingu.

Téměř polovina lidí (47 procent) si auto pronajala na dva roky, pro používání 36 měsíců se rozhodlo 35 procent lidí. Nejobjednávanější výše nájezdu je 20 tisíc kilometrů (42 procent). Nájezd do 10 tisíc kilometrů má přibližně 11procentní podíl. Nájezdy přesahující 25 tisíc kilometrů mají podíl necelých 30 procent.

Pořadí skutečně objednaných vozů se liší od žebříčku automobilů, které Češi nejvíce poptávají. Největší poptávka byla v posledních šesti měsících po Škodě Fabia a Octavia, následují Volkswagen Golf, Škoda Kodiaq a Karoq. Zájemci by také častěji volili tříletý pronájem (57 procent) proti dvouletému (31 procent).

"Skutečně objednané vozy reflektují aktuální nabídku u jednotlivých značek, případně i různé speciální akce. Proto se zákazníci mnohdy odkloní od svého původního záměru a zvolí jiný model vozu," uvedl výkonný ředitel Driveto František Peterka.

Při operativním leasingu získává zájemce do pronájmu na určitou dobu automobil, po skončení sjednané doby se auto vrací leasingové společnosti. Driveto nabízí na svém webu přes 5 tisíc nabídek operativního leasingu a od května zaznamenalo přes 3790 poptávek na sjednání leasingové smlouvy ze strany zákazníků. Celková hodnota poptávek se pohybuje kolem 1,8 miliardy korun. Firma patří do internetové skupiny Miton.

ČTK, nok
Přeposlat
Diskuse
reklama

Akcie pražské burzy jsou na tom nejlépe od krize. Optimistické jsou i předpovědi na příští rok

Velký přehled mezd: Nejvíc přidáno letos dostali řidiči nebo prodavačky. Nejrychleji rostou výplaty na Plzeňsku

Umění je dobrá životní pojistka, říká Mária Gálová, ředitelka české pobočky aukčního domu Dorotheum

Už není kde brát lidi. Firmy v Česku proto experimentují s roboty, investice se vrátí za 195 dní

Dubajská Airshow skončila, aerolinky si objednaly letadla za více než 100 miliard dolarů

reklama