reklama

Vespa přechází na elektřinu. Legendární skútr v elektrifikované verzi se začne prodávat už za rok

  • Koncept skútru Vespa na elektrický pohon představil koncern Piaggio na loňské výstavě EICMA v Miláně.
  • Nyní Vespa oznámila, že její model Elettrica se začne vyrábět už v roce 2018.
  • Za jakou cenu, ale výrobce zatím neprozradil.
Vespa Electtrica Vespa Electtrica Foto: Vespa

Vespa Elettrica je skútr legendární značky, avšak na elektrický pohon. Firma ho představila na loňské podzimní motocyklové výstavě EICMA konané v Miláně. Motivem prý byla chuť změnit způsob přepravy ve velkých městech.

Stroj nyní míří do výroby a prý se začne prodávat už příští rok. Cenu sice Vespa zatím nezveřejnila, ale prozradila více informací o jeho technických parametrech.

Vespa Elettrica zvládne ujet na jedno nabití 100 kilometrů. Nabíjení má trvat čtyři hodiny a výrobce tvrdí, že lithium-iontové baterie vydrží minimálně deset let. Jen se po tisícím nabíjecím cyklu kapacita baterií sníží na 80 procent.

Vespa také oznámila, že hybridní verze Elettrica X, tedy typ kombinující elektromotor s benzinovým motorem, předčí čistě elektrický model v dojezdu, ujede totiž téměř 200 kilometrů.

Největší výhodou skútru Elettrica ale není jen pohon šetrnější k životnímu prostředí, hlavní výhodou je tichý provoz. Elektrický skútr se totiž bude po silnicích prohánět téměř neslyšně, což se o konvenčních skútrech říci nedá.

Vespa jde také s dobou, na multimediálním displeji se budou zobrazovat veškeré důležité informace o nabití a dojezdu, tato platforma je navíc schopná spárovat se s chytrým telefonem a prostřednictvím bluetooth posílat do řidičovy helmy i hlasové povely.

HN – Eva Srpová
Přeposlat
Diskuse
reklama

Na Václavském náměstí vystoupili i prezidentští kandidáti. Horáčkovi to nebylo umožněno, Hilšer mu nabídl část svého času

Tisíce lidí si připomínají události 17. listopadu. Babiš s Okamurou sklidili kritiku

V Mladé Boleslavi začne Škoda Auto vyrábět elektromobily. První vozy vstoupí na trh od roku 2020

Tesla představila elektrokamion a modernizovaný vůz Roadster. Někteří analytici firmu kritizují, že vyrábí "drahé hračky" a nedbá na zisk

Výročí 17. listopadu je poslední svátek, který lidé v Česku ještě opravdu slaví, říká historik Jiří Padevět

reklama