reklama

Volkswagen plánuje prodat aktivity až s pětinovým podílem na tržbách, prohlásil jeho šéf

  • Německá automobilka Volkwagen hodlá prodat aktivity, jež mají až pětinový podíl na celkových tržbách společnosti.
  • Ve čtvrtek to uvedl generální ředitel koncertnu Matthias Müller.
  • Zároveň také odmítl spekulace ohledně údajného spojení Volkswagenu s italsko-americkou skupinou Fiat Chrysler Automobiles.
Šéf automobilky Volkswagen Matthias Müller Šéf automobilky Volkswagen Matthias Müller Foto: Reuters

Německý automobilový koncern Volkswagen pracuje na prodeji aktivit, které již nepovažuje za klíčové. Tyto aktivity se na celkový tržbách podniku podílejí až 20 procenty. Uvedl to podle listu The Wall Street Journal generální ředitel společnosti Matthias Müller. Zároveň odmítl spekulace o možné fúzi Volkswagenu s italsko-americkou automobilovou skupinou Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

"Jsme velký podnik a nemáme zájem, abychom se ještě více nafoukli. Je tu mnoho spekulací ohledně FCA, které jsme zaznamenali, ale jsou to jen spekulace, nic víc," cituje list Müllera.

Zdroje agentury Reuters tento týden uvedly, že Volkswagen pozastavil prodej své italské motocyklové divize Ducati kvůli odporu ze strany německých odborů a kvůli vnitřním sporům ohledně strategie. Müller však podle listu The Wall Street Journal vyjádřil přesvědčení, že odbory tento prodej neblokují. Dodal nicméně, že jednání ohledně značky Ducati si vyžádají určitý čas.

O značku Ducati se údajně zajímá několik potenciálních kupců. List Economic Times ve čtvrtek například s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že indická společnost Eicher Motors chce za Ducati nabídnout 1,8 až dvě miliardy dolarů (zhruba 39 až 43,5 miliardy korun). Společnost Eicher Motors vyrábí užitková vozidla a motocykly Royal Enfield.

Volkswagen po skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů pracuje na restrukturalizaci svých aktivit. Koncern předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

ČTK, prp
Přeposlat
Diskuse
reklama

Ázerbájdžánské dělostřelectvo se chlubí českými houfnicemi. Ministerstvo netuší, jak se do země i přes embargo dostaly

Textilka Pegas Nonwovens změní majitele, investorovi R2G Rohan budou patřit čtyři pětiny jejích akcií

Volební deník Petra Honzejka: Triumf Babiše, nástup pirátů, konec Kalouska? Pomalu. Průzkumy jsou proroctví s ručením omezeným

Zemřela herečka Květa Fialová. Představitelce filmové Tornádo Lou bylo 88 let

Zisk společnosti Philip Morris ČR vzrostl o čtvrtinu na 1,6 miliardy. Podpořilo ho zvýšení cen i růst trhu cigaret

reklama