reklama

Volkswagen svolává vozy kvůli softwaru pro brzdy. V Česku se to týká 12 tisíc aut

  • Kvůli úpravě softwaru brzdového systému Volkswagen v Česku svolává 12 tisíc vozů. Stejné opatření v Německu se týká zhruba 385 tisíc aut.
  • Ve svolávaných automobilech podle časopisu kfz-betrieb hrozí, že brzdový systém nedokáže zajistit stabilitu vozu v některých mezních situacích.
U značky Škoda se svolávací akce dotkne některých modelů Octavia vyrobených od 1. června 2008 do 1. června 2009. U značky Škoda se svolávací akce dotkne některých modelů Octavia vyrobených od 1. června 2008 do 1. června 2009. Foto: Škoda Auto

Akce automobilového koncernu Volkswagen, který svolává do servisů velké množství vozů k úpravě softwaru pro brzdový systém, se v Česku týká zhruba 12 000 vozů. U značky Škoda se svolávací akce dotkne některých modelů Octavia vyrobených od 1. června 2008 do 1. června 2009. Řekl to mluvčí Škody Auto Zbyněk Straškraba. V Německu se opatření týká zhruba 385 000 aut značek VW, Audi a Škoda.

Ve svolávaných automobilech podle časopisu kfz-betrieb hrozí, že brzdový systém nedokáže zajistit stabilitu vozu v některých mezních situacích, například při přetáčivosti, nedotáčivosti či plném brzdění. V Německu je do servisů svoláváno zhruba 36 100 škodovek, píše kfz-betrieb na svých internetových stránkách.

"U vozů Škoda Octavia se v důsledku termomechanického přetížení může poškodit ukostření. To vede k výpadku systému ABS/ESP. U všech dotčených vozidel je nutno aktualizovat software," řekl Straškraba.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Loni navíc vystřídal japonského konkurenta Toyotu v čele světového automobilového trhu, když navzdory skandálu s měřením emisí zvýšil globální prodej téměř o čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů.

ČTK, hec
Přeposlat
Diskuse
reklama

Živě: Merkelová se stane počtvrté kancléřkou. Německu bude nejspíše vládnout v koalici se Zelenými a FDP

Komentář Teodora Marjanoviče: Na tváři Merkelové zůstal úsměv

Zemřel herec Jan Tříska. Podlehl zranění po pádu z Karlova mostu

Tomio Okamura žije se svými voliči v jiném světě. Starší bratr Hayato se ho snaží v kampani narušit

Volební deník Petra Honzejka, díl první: Supertrable superdebaty ČT a příslovečná lidovecká stálost

reklama