reklama

Na festivalu v Českém Krumlově vystoupí pěvci Radvanovská či Beczała z Metropolitní opery

  • Hosty příštího ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov budou tenorista Piotr Beczała či sopranistka Sondra Radvanovská.
  • Oba jsou Čechům známí mimo jiné z přenosů do kin z Metropolitní opery v New Yorku.
  • Festival uvede také španělského klavíristu Javiera Perianese, který nedávno slavil úspěch na Pražském jaru.
Americko-kanadská sopranistka Sondra Radvanovská zpívala Elvíru ve Verdiho opeře Ernani, Leonoru v Trubadúrovi či Normu. Americko-kanadská sopranistka Sondra Radvanovská zpívala Elvíru ve Verdiho opeře Ernani, Leonoru v Trubadúrovi či Normu. Foto: Pavel Antonov

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov příští rok vystoupí tenorista Piotr Beczała, sopranistka Sondra Radvanovská, violoncellista Jiří Bárta, muzikálové hvězdy z Broadwaye nebo kapely Čechomor a Hradišťan.

Festival od 20. července do 11. srpna zahrne 22 koncertů.

Předprodej vstupenek začne 8. prosince a dělí se na dvě časová pásma. "Do 31. května jsou ceny nižší," uvedla mluvčí festivalu Kateřina Viktorová.

Festival v Krumlově loni přilákal 13 500 diváků, rozpočet se každoročně pohybuje v desítkách milionů korun.

V příštím roce přehlídka zařadí klasickou hudbu, swing, muzikál i fúze. Hrát se při 27. ročníku bude v Zámecké jízdárně a Maškarním sále, v Pivovarské či Klášterní zahradě nebo v zámecké zahradě.

Festival zahájí pásmo, kdy v zámecké zahradě vystoupí kapela Cigánski Diabli, violoncellista Jiří Bárta nebo sopranistka Sooyeon Kimová.

Další den polského tenoristu Beczału a kanadskou sopranistku Radvanovskou doprovodí orchestr PKF.

Dále se představí španělský klavírista Javier Perianes, korejská violoncellistka Mee-Hae Ryová, Schola Gregoriana Pragensis či Musica Florea s Händelovou operou Terpsichore.

Festival připomene i 90 let od smrti Leoše Janáčka, jejž uctí Wihanovo kvarteto.

Program rovněž slibuje swingový večer ve stylu Las Vegas, kdy s Big Bandem Felixe Slováčka zazpívají Jan Smigmator, Dasha i Tom Gaebel přezdívaný německý Sinatra.

Na festivalu zahraje Hradišťan, muzikálový večer se sólisty z Broadwaye zohlední 100 let od narození Leonarda Bernsteina.

Závěrečný festivalový česko-slovenský večer připomene 100. výročí vzniku Československa. Zahrají kapela Čechomor, Dechová hudba Vlado Kumpana, Vojenská hudba Olomouc a slovenský soubor Lúčnica.

Předprodej lístků nedávno spustil také festival Třeboňská nocturna, a to na dva koncerty, na nichž 13. července 2018 vystoupí Dan Bárta s triem kontrabasisty Roberta Balzara a 14. července sólisté Velkého divadla v Moskvě, jež doprovodí Jihočeská filharmonie.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Unikátní volební model Univerzity Karlovy: Prezidentskou volbu vyhraje na 90 procent Zeman, nebo Drahoš

Vejce na českém trhu jsou kvůli obchodníkům a drůbežářům už dražší než v zemích, kde vypukl skandál s insekticidem

Čeští podnikatelé vydělávají na boomu bitcoinů. Sami si ale myslí, že se trh s kryptoměnou přehřívá

Levnější byty v Praze nebudou, říká ředitel Geosanu Beneš. Se svým týmem se chce zaměřit na energetickou náročnost budov

Praha bude hostit summit prestižní Singularity University. Do Česka se tak sjede vizionářská elita

reklama