reklama

Disney oznámil další trilogii ze světa Star Wars, natočí ji Rian Johnson. Chystá se také seriál

  • Příští měsíc do kin vstoupí teprve prostřední díl z nové sci-fi trilogie Hvězdných válek.
  • Disney už ale oznámil další trilogii, kterou napíše a natočí režisér Rian Johnson.
  • Kromě toho firma zprovozní vlastní videotéku, kde nabídne hraný seriál ze světa Star Wars.
Film režiséra Riana Johnsona Star Wars: Poslední z Jediů začnou česká kina promítat 14. prosince. Film režiséra Riana Johnsona Star Wars: Poslední z Jediů začnou česká kina promítat 14. prosince. Foto: Falcon

Příběhy z kdysi dávno v předaleké galaxii se dočkají pokračování. Společnost Walt Disney Company v noci na pátek středoevropského času oznámila, že natočí novou trilogii filmů ze světa Hvězdných válek.

Dohlížet na ni bude režisér Rian Johnson, autor osmé epizody Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů, kterou začnou také česká kina promítat příští měsíc.

Třiačtyřicetiletý Johnson napíše a natočí první díl nové trilogie. Ta má publiku představit dosud neviděné postavy a světy, jež se na plátně zatím neobjevily, uvedla Walt Disney Company.

S Johnsonem bude na projektu spolupracovat jeho dlouholetý kolega, izraelský producent Ram Bergman.

"Rian ztělesňuje tvůrčí sílu. Možnost pozorovat, jak od začátku do konce vytvořil film Poslední z Jediů, byla jednou z největších radostí v mé kariéře," uvedla prezidentka společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová.

"Rian s tím prázdným plátnem, kterým je nová trilogie, udělá úžasné věci," dodala.

Disney zatím neuvedl, kdy by nové filmy měly mít premiéru.

"Star Wars je největší moderní mytologií naší doby a je nám ctí, že jsme k ní mohli přispět. Už se nemůžeme dočkat, až s touto sérií budeme pokračovat," řekl Rian Johnson společně s producentem Ramem Bergmanem.

Ředitel Disneyho Bob Iger dále ve čtvrtek uvedl, že firma pro svou vznikající streamovací platformu vyvíjí nový hraný seriál ze světa Star Wars.

Podle serveru Variety.com by videotéka měla začít fungovat koncem roku 2019.

Rian Johnson je v pořadí druhým režisérem, kterého Disney a Lucasfilm oslovily pro pokračování ságy Skywalkerů. Ta začala roku 1977 filmem Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje.

Před dvěma roky novou trilogii sedmou epizodou Hvězdných válek nastartoval režisér J. J. Abrams.

Johnsonova osmá epizoda do kin zamíří příští měsíc. Devátou epizodu opět se scénářem a v režii J. J. Abramse začnou biografy promítat v prosinci 2019.

Kromě toho Disney také do kin postupně uvádí tři samostatné filmy ze světa Hvězdných válek.

Vloni už představil snímek Rogue One, příští rok má následovat Solo: A Star Wars Story vyprávějící o charismatickém vesmírném pašerákovi Hanu Solovi, jehož v původních Star Wars ztvárnil herec Harrison Ford.

Reuters, ČTK, kul
Přeposlat
Diskuse
reklama

ČSSD by měla bojovat za práva žen a proti nadnárodním korporacím, říká hejtman Josef Bernard

Začal jako právník J&T s platem 22 tisíc, dnes je pátým nejbohatším Čechem. Křetínský vlastní majetek za zhruba 50 miliard

Sekyra ukázal budoucí podobu Smíchova: Byty pro 3300 lidí i 9000 pracovních míst. Pražané prosadili změny, místo bulváru chtějí park

Německý prezident Steinmeier vzkazuje politickým stranám: Dohodněte se, předčasné volby nic neřeší

Unijní bankovní agentura se po brexitu přestěhuje do Paříže. Praha nepostoupila ani do druhého kola

reklama