reklama

Ridley Scott vymaže Spaceyho ze svého nového filmu. Kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování přetočí všechny jeho scény

  • Režisér Ridley Scott vystříhá ze svého filmu Všechny prachy světa veškeré scény, ve kterých hrál Kevin Spacey, a natočí je znovu s hercem Christopherem Plummerem.
  • Spacey v posledních týdnech čelí mnoha obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval mladé herce a další lidi spojené s herectvím.
  • Spolupráci se Spaceym ukončila už také společnost Netflix.
Osmapadesátiletý Spacey, který patří k největším hollywoodským hvězdám, se v posledních týdnech stal terčem mnoha obvinění. Osmapadesátiletý Spacey, který patří k největším hollywoodským hvězdám, se v posledních týdnech stal terčem mnoha obvinění. Foto: Reuters

Americký režisér Ridley Scott vystříhá ze svého dokončeného filmu Všechny prachy světa veškeré scény, ve kterých hrál Kevin Spacey, a natočí je znovu. Roli amerického průmyslníka Jeana Paula Gettyho v nich tentokrát místo Spaceyho ztvární kanadský herec Christopher Plummer, informovala ve čtvrtek agentura AP. Spacey čelí v posledních týdnech řadě obvinění ze sexuálního obtěžování mladých mužů.

Podle AP již Plummer začal s natáčením. K práci na filmu se budou muset vrátit například i herci Mark Wahlberg a Michelle Williamsová.

Premiéra nového thrilleru natočeného podle skutečné události měla být původně 16. listopadu. Kvůli aféře kolem Spaceyho se ji ale producenti rozhodli odložit. Aktuální termín 22. prosince by chtěl podle agentury AP režisér Scott dodržet.

Film Všechny prachy světa vypráví příběh milionáře Gettyho, kterému v sedmdesátých letech unesli vnuka. Sedmaosmdesátiletý Plummer získal v roce 2012 Oscara za roli ve filmu Začátky. Nejznámější je ale asi z muzikálu Za zvuků hudby.

Osmapadesátiletý Spacey, který patří k největším hollywoodským hvězdám, se v posledních týdnech stal terčem mnoha obvinění, že v minulosti sexuálně obtěžoval mladé herce a další lidi spojené s hereckou profesí. Jako první ho obvinil o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, jehož se prý Spacey pokusil svést před třemi desítkami let.

Spacey ve svém prohlášení uvedl, že si na incident kvůli podnapilosti nepamatuje, za údajně nevhodné chování se nicméně kolegovi omluvil. Zároveň se přiznal ke své homosexuální orientaci, což popudilo některé zástupce gay komunity, podle nichž se takto snažil odpoutat pozornost od obvinění.

Po Rappovi o své nepříjemné zkušenosti se Spaceym hovořili další herci či někdejší zaměstnanci londýnského divadla Old Vic, kde Spacey od roku 2004 do roku 2015 působil jako umělecký ředitel.

Veškerou spolupráci se Spaceym už ukončila filmová společnost Netflix, pro kterou pracoval mimo jiné při natáčení úspěšného seriálu Dům z karet či dokončovaného filmu Gore, který se nakonec vůbec nedostane do distribuce.

ČTK, bbb
Přeposlat
Diskuse
reklama

ČSSD by měla bojovat za práva žen a proti nadnárodním korporacím, říká hejtman Josef Bernard

Začal jako právník J&T s platem 22 tisíc, dnes je pátým nejbohatším Čechem. Křetínský vlastní majetek za zhruba 50 miliard

Sekyra ukázal budoucí podobu Smíchova: Byty pro 3300 lidí i 9000 pracovních míst. Pražané prosadili změny, místo bulváru chtějí park

Německý prezident Steinmeier vzkazuje politickým stranám: Dohodněte se, předčasné volby nic neřeší

Unijní bankovní agentura se po brexitu přestěhuje do Paříže. Praha nepostoupila ani do druhého kola

reklama