reklama

V Rudolfinu vystoupí Magdalena Kožená. Propojí flamenco s barokem a podpoří umělecké vzdělávání dětí

  • Češi po dlouhé době opět uslyší mezzosopranistku Magdalenu Koženou.
  • V pražském Rudolfinu ji ve středu doprovodí flamencová hvězda Antonio Ríos Fernández, řečený El Pipa.
  • Program propojí flamenco a hudbu španělského baroka.
Magdalena Kožená a Antonio El Pipa již před pár dny vystoupili například v německém Hamburku. Magdalena Kožená a Antonio El Pipa již před pár dny vystoupili například v německém Hamburku. Foto: www.kozena.cz, Elbphilharmonie, Peter Hundert

Na benefičním koncertu, jenž má podpořit základní umělecké vzdělávání, tuto středu v pražském Rudolfinu vystoupí Magdalena Kožená.

Světoznámá mezzosopranistka a zakladatelka nadačního fondu podporujícího umělecké vzdělávání dětí připravila program, jenž propojí flamenco a hudbu španělského baroka.

Společně s Koženou vystoupí se svou skupinou flamencová hvězda Antonio Ríos Fernández, řečený El Pipa, který je považován za pokračovatele čisté a autentické formy flamenca z Iberského poloostrova.

Hudební doprovod Magdalena Kožená svěří souboru Private Musicke Pierra Pitzla, mága historických drnkacích nástrojů.

Výtěžek z koncertu bude použit na činnost Nadačního fondu Magdaleny Kožené, zejména na podporu projektu ZUŠ Open.

Do letošního, prvního ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open, který se uskutečnil 30. května, se zapojilo 355 základních uměleckých škol z 280 měst a obcí Čech a Moravy.

Dohromady se uskutečnilo zhruba tisíc koncertů, tanečních i divadelních představení nebo výstav, na nichž účinkovalo okolo 130 tisíc malých umělců.

ZUŠ Open se tak podle pořadatelů zřejmě stalo nejrozsáhlejší kulturní akcí v historii České republiky. Smyslem ZUŠ Open je veřejná prezentace práce škol v místech jejich působení.

Další ročník ZUŠ Open se uskuteční 24. května 2018, registrace k účasti do dalšího ročníku bude otevřena 16. října. Jednotlivé školy se mohou k účasti přihlásit do 20. listopadu 2017.

Posláním fondu Magdaleny Kožené je cíleně podporovat budování pozice ZUŠ jako prestižního a unikátního systému moderního uměleckého vzdělávání a představit ZUŠ jako ideální prostředí pro vyhledávání a podporu dětských talentů.

V České republice funguje 489 základních uměleckých škol, ve kterých studuje 247 tisíc žáků. Aktuálně nabízejí čtyři základní obory – hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Spojuje průzkumy a sázkařské kurzy. ČSSD slábne, stoupá SPD a piráti. Babiš asi nesestaví vládu sám, říká

Banky ve třetím čtvrtletí zpřísnily podmínky úvěrů na bydlení, i tak ve zbytku roku čekají zvýšení poptávky

Nastala nová éra astronomie. Vědci poprvé pozorovali zdroj gravitačních vln v místě, kde splynuly neutronové hvězdy

Česká měna je už téměř na úrovni jako před intervencemi. Na konci příštího roku může euro stát 25 korun, odhadují analytici

Narcos a další seriály Netflixu přilákaly za čtvrt roku 5 milionů uživatelů. Tržby vzrostly meziročně o třetinu

reklama