reklama

Ságu Star Wars opouští další režisér. Závěrečnou epizodu Hvězdných válek autor Jurského světa nenatočí

  • Pokračování filmové sci-fi série Hvězdných válek se zadrhává.
  • V červnu studio Lucasfilm přerušilo spolupráci s režiséry chystaného snímku o pašerákovi Hanu Solovi.
  • Nyní od chystané deváté epizody odchází režisér Jurského světa.
Na snímku z červnové premiéry svého zatím posledního filmu The Book of Henry je režisér Colin Trevorrow. Na snímku z červnové premiéry svého zatím posledního filmu The Book of Henry je režisér Colin Trevorrow. Foto: ČTK/AP

Sci-fi ságu Star Wars opouští další režisér. Společnost Walt Disney Company oznámila, že scenárista a filmař Colin Trevorrow se již nebude podílet na vzniku Epizody IX Hvězdných válek chystané na rok 2019.

V oficiálním vyjádření studia Disney a Lucasfilm uvedly, že spolupráce skončila kvůli tvůrčím neshodám. Trevorrowův nástupce zatím nebyl oznámen.

„Lucasfilm a Colin Trevorrow se vzájemně rozhodli přerušit spolupráci na Star Wars: Epizodě IX,“ stojí ve vyjádření.

„Colin byl během tvůrčího procesu skvělým spolupracovníkem, ale došli jsme k názoru, že naše představy se liší. Přejeme Colinovi to nejlepší a o filmu brzy zveřejníme více informací.“

Trevorrow měl Epizodu IX, která novou trilogii Star Wars završí, napsat i natočit.

Jde už o druhý chystaný film ze ságy Hvězdných válek, který letos přišel o režiséra. V červnu Disney oznámil, že Phil Lord a Christopher Miller navzdory původním plánům nenatočí chystaný samostatný snímek o pašerákovi Hanu Solovi. Také zde byly na vině tvůrčí neshody.

Lorda a Millera nahradil hollywoodský veterán Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše.

Star Wars: Epizoda IX má být závěrečným dílem nové trilogie sci-fi příběhů, kterou Disney odstartoval roku 2015 Epizodou VII – Síla se probouzí.

V nové trilogii se po letech sešli představitelé původních hrdinů Hvězdných válek – herci Harrison Ford, Carrie Fisherová a Mark Hamill.

Epizoda VII předloni celosvětově utržila přes 2 miliardy dolarů.

Natáčení Epizody IX, posledního snímku zabývajícího se osudy rodiny Skywalkerů, mělo začít zkraje příštího roku. Ve snímku se původně též měla objevit Carrie Fisherová v roli princezny a generálky Leiy Organy. Její loňská smrt filmaře donutila změnit plány.

Šéfka společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová v květnovém rozhovoru pro časopis Vanity Fear uvedla, že po úmrtí Fisherové scénář Epizody IX sama přepracovává s režisérem Trevorrowem a dalšími lidmi z Lucasfilmu.

Lucasfilm již dopředu avizoval, že v budoucích dílech Star Wars nebude usilovat o to, aby digitálně vytvořil virtuální podobiznu Fisherové.

Colina Trevorrowa si jako režiséra Epizody IX studio vybralo na základě úspěchu, jehož dosáhl roku 2015 s filmem Jurský svět.

Letos v prosinci také česká kina začnou promítat Epizodu VIII Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů.

Reuters
Přeposlat
Diskuse
reklama

Na Václavském náměstí vystoupili i prezidentští kandidáti. Horáčkovi to nebylo umožněno, Hilšer mu nabídl část svého času

Tisíce lidí si připomínají události 17. listopadu. Babiš s Okamurou sklidili kritiku

V Mladé Boleslavi začne Škoda Auto vyrábět elektromobily. První vozy vstoupí na trh od roku 2020

Tesla představila elektrokamion a modernizovaný vůz Roadster. Někteří analytici firmu kritizují, že vyrábí "drahé hračky" a nedbá na zisk

Výročí 17. listopadu je poslední svátek, který lidé v Česku ještě opravdu slaví, říká historik Jiří Padevět

reklama