reklama

Ostravská filharmonie v září uvede tři díla současné jihokorejské skladatelky Kang Sun-mi

  • Janáčkova filharmonie Ostrava v září chystá zvláštní koncert.
  • Uvede na něm tři díla jihokorejské skladatelky Kang Sun-mi.
  • Na jevišti Domu kultury města Ostravy mají účinkovat i dva tradiční korejské hudební nástroje.
Součástí koncertu bude hra na tradiční korejský nástroj kajagum, který patří mezi citery. Součástí koncertu bude hra na tradiční korejský nástroj kajagum, který patří mezi citery. Foto: Wikimedia Commons, Tonio Vega

Janáčkova filharmonie Ostrava připravuje mimořádný koncert, na němž uvede tři díla současné jihokorejské skladatelky Kang Sun-mi (v anglické transkripci Soonmee Kang). Ta za svou tvorbu získala již několik národních ocenění.

Na koncertu, který se v Domě kultury města Ostravy uskuteční 13. září, mají účinkovat i dva tradiční korejské hudební nástroje.

"Zazní tři skladby Kang Sun-mi nazvané Do We Come From Where We Are Going, Children, Their Pureness a Barachum. Program završí uvedení Mendelssohnovy Symfonie č. 5, takzvané Reformační," vypočítala mluvčí orchestru Jana Knižátková.

Ve skladbě We Come From Where We Are Going aneb Odkud přicházíme a kam jdeme? se skladatelka pokusila vyjádřit krásu přírody a života v ní.

"Ve skladbě využila také daegeum, což je korejská tradiční bambusová flétna," dodala mluvčí.

Hudba díla nazvaného Children, Their Pureness je inspirována třemi malbami zobrazujícími mladé chlapce, kteří se v různých formách umění často objevují v nevinných i humorných podobách.

"Čistota, kterou představují, je vyjádřena v hudbě, mimo jiné i za pomoci tradičního korejského nástroje kajagum, který patří mezi citery. Má dvanáct strun, ale existují také verze s 21 a více strunami," vysvětlila mluvčí.

Skladba Barachum je pak určena pro soprán a orchestr. Podle mluvčí orchestru jde o druh buddhistického rituálního tance.

Janáčkovu filharmonii na vystoupení povede její šéfdirigent Heiko Mathias Förster.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Platíte Čechům třetinu toho co svým lidem, vzkázal Sobotka Francouzům. Pracovníci z východu sráží naše mzdy, říká zase Macron

Liglass nám doporučoval přímo Zeman, tvrdí kancléř kyrgyzského prezidenta. Tendr ale prý proběhl korektně

Uber poprvé přichází o přízeň části investorů, snižují ocenění jeho akcií. Čtveřici fondů se nezamlouvají skandály firmy

Češi zkonstruovali unikátní mobilní pivovar v kontejneru. Pořídit si ho může každý, vyrobí až sto tisíc piv ročně

Český start-up Spendee se zařadil mezi 33 nadějných firem světa, které podpoří Google

reklama