reklama

Ostravská filharmonie v září uvede tři díla současné jihokorejské skladatelky Kang Sun-mi

  • Janáčkova filharmonie Ostrava v září chystá zvláštní koncert.
  • Uvede na něm tři díla jihokorejské skladatelky Kang Sun-mi.
  • Na jevišti Domu kultury města Ostravy mají účinkovat i dva tradiční korejské hudební nástroje.
Součástí koncertu bude hra na tradiční korejský nástroj kajagum, který patří mezi citery Součástí koncertu bude hra na tradiční korejský nástroj kajagum, který patří mezi citery Foto: Wikimedia Commons, Tonio Vega (CC BY-SA 2.0)

Janáčkova filharmonie Ostrava připravuje mimořádný koncert, na němž uvede tři díla současné jihokorejské skladatelky Kang Sun-mi (v anglické transkripci Soonmee Kang). Ta za svou tvorbu získala již několik národních ocenění.

Na koncertu, který se v Domě kultury města Ostravy uskuteční 13. září, mají účinkovat i dva tradiční korejské hudební nástroje.

"Zazní tři skladby Kang Sun-mi nazvané Do We Come From Where We Are Going, Children, Their Pureness a Barachum. Program završí uvedení Mendelssohnovy Symfonie č. 5, takzvané Reformační," vypočítala mluvčí orchestru Jana Knižátková.

Ve skladbě We Come From Where We Are Going aneb Odkud přicházíme a kam jdeme? se skladatelka pokusila vyjádřit krásu přírody a života v ní.

"Ve skladbě využila také daegeum, což je korejská tradiční bambusová flétna," dodala mluvčí.

Hudba díla nazvaného Children, Their Pureness je inspirována třemi malbami zobrazujícími mladé chlapce, kteří se v různých formách umění často objevují v nevinných i humorných podobách.

"Čistota, kterou představují, je vyjádřena v hudbě, mimo jiné i za pomoci tradičního korejského nástroje kajagum, který patří mezi citery. Má dvanáct strun, ale existují také verze s 21 a více strunami," vysvětlila mluvčí.

Skladba Barachum je pak určena pro soprán a orchestr. Podle mluvčí orchestru jde o druh buddhistického rituálního tance.

Janáčkovu filharmonii na vystoupení povede její šéfdirigent Heiko Mathias Förster.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Nejvíce státních dotací z potravinářských firem dostává Agrofert, letos si jeho firmy přijdou na 100 milionů

Centrální banka vyslala bankám jasný signál: Nemusí být vždy dobře jako dnes, chystejte se i na horší časy

Budějovický Budvar i Lesy ČR zůstanou státu, budeme bojovat o lepší dotace v Evropě, říká nový ministr zemědělství

Poslanci oddalují rozhodnutí o vydání Babiše a Faltýnka. Podle opozice jednají zákonodárci ANO účelově ve prospěch svého šéfa

Světlíkovy Vítkovice Gearworks získají firmy podnikatelů Beljajeva a Ulčáka. Zaplatí za ně 80 milionů

reklama