reklama

Blíží se koncert Robbieho Williamse pod širým nebem v Praze, pořadatelé čekají desítky tisíc lidí

  • Již příští sobotu v Praze vystoupí Robbie Williams.
  • Naposledy na něj v O2 areně přišlo 16 tisíc lidí.
  • Areál v pražských Letňanech však pojme až 60 tisíc návštěvníků.
Robbie Williams je na snímku z října 2009, kdy vystoupil v Berlíně. Robbie Williams je na snímku z října 2009, kdy vystoupil v Berlíně. Foto: Shutterstock

Pořadatelé koncertu britského zpěváka Robbieho Williamse, který vystoupí příští sobotu 19. srpna na letišti v pražských Letňanech, očekávají desítky tisíc návštěvníků.

Jeden z nejúspěšnějších světových popových interpretů se pod širým nebem představí s hostující skupinou Erasure. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí 1590 až 3990 korun, uvedl Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation.

"Vstupenky jsou stále k dispozici. Koncertní areál je dostatečně velký, aby pojal až 60 tisíc lidí, čímž nechci říct, že čekáme takovou návštěvnost, ale desítky tisíc lidí ano. Opět samozřejmě všechno řešíme v návaznosti na všechny složky, jako jsou policie, záchranáři, hasiči a dopravní podniky," řekl Novák.

V Česku Williams naposledy vystoupil před dvěma lety. Ve vyprodané pražské O2 areně jeho pestrému show aplaudovalo podle pořadatelů 16 tisíc diváků.

O koncerty britského hudebníka, který se celebritou stal už na začátku 90. let coby člen chlapecké kapely Take That, je celosvětový zájem.

Williams se zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů, když v roce 2006 během jediného dne prodal více než 1,6 milionu lístků na své koncertní turné.

V pondělí se začne připravovat letňanský areál, kde naposledy 4. července pro téměř 50 tisíc diváků koncertovala skupina Guns N'Roses.

Do letištního areálu pořadatelé zvou interprety, u nichž očekávají velkou návštěvnost. Akce provázejí velká dopravní opatření, přesto vznikají problémy s parkováním a nedostačující kapacitou metra.

Zatím nejvíce lidí do Letňan dorazilo loni na koncert AC/DC, který sledovalo 60 tisíc fanoušků. Letos v červnu v Letňanech festival Aerodrome s hlavní hvězdou Linkin Park navštívilo 25 tisíc lidí, před dvěma lety na koncert Daniela Landy přišlo přes 50 tisíc posluchačů.

Koncerty pod širým nebem s velkou návštěvností se konaly také na jiných místech v Praze.

Nejvíce lidí v roce 1995 na Strahovském stadionu sledovalo koncert Rolling Stones, kam se vypravilo 130 tisíc návštěvníků.

O rok později na Letenskou pláň 120 tisíc lidí přilákal Michael Jackson. Oslavy 25 let existence kapely Kabát si v roce 2014 na pražském Vypichu nenechalo ujít dle odhadů asi 75 tisíc příznivců.

Madonna v roce 2009 na pražském Chodově zpívala pro 42 tisíc posluchačů, Metallica o rok dříve zcela zaplnila stadion Slavie v Edenu 35 tisíci diváky a stejný počet lidí zaznamenal Paul McCartney v roce 2004 v T-Mobile Parku Kolbenova.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

Šokuje mě, když vidím lidi pracující ve fabrikách za 16 tisíc. Pro mnohé se toho od socialismu moc nezměnilo, říká Zaorálek

Koruna je tam, kde byla před intervencemi. Posilování ale může zarazit úspěch Okamury a komunistů

Vlk z Wall Street míří do Česka. Dravý byznysmen bude v Praze radit podnikatelům, jak dosáhnout větších obratů

Větší rozdíl mezi mzdami mužů a žen je v rámci EU už jen v Estonsku, ukázala nová studie

reklama