reklama

Blíží se koncert Robbieho Williamse pod širým nebem v Praze, pořadatelé čekají desítky tisíc lidí

  • Již příští sobotu v Praze vystoupí Robbie Williams.
  • Naposledy na něj v O2 areně přišlo 16 tisíc lidí.
  • Areál v pražských Letňanech však pojme až 60 tisíc návštěvníků.
Robbie Williams je na snímku z října 2009, kdy vystoupil v Berlíně. Robbie Williams je na snímku z října 2009, kdy vystoupil v Berlíně. Foto: Shutterstock

Pořadatelé koncertu britského zpěváka Robbieho Williamse, který vystoupí příští sobotu 19. srpna na letišti v pražských Letňanech, očekávají desítky tisíc návštěvníků.

Jeden z nejúspěšnějších světových popových interpretů se pod širým nebem představí s hostující skupinou Erasure. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí 1590 až 3990 korun, uvedl Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation.

"Vstupenky jsou stále k dispozici. Koncertní areál je dostatečně velký, aby pojal až 60 tisíc lidí, čímž nechci říct, že čekáme takovou návštěvnost, ale desítky tisíc lidí ano. Opět samozřejmě všechno řešíme v návaznosti na všechny složky, jako jsou policie, záchranáři, hasiči a dopravní podniky," řekl Novák.

V Česku Williams naposledy vystoupil před dvěma lety. Ve vyprodané pražské O2 areně jeho pestrému show aplaudovalo podle pořadatelů 16 tisíc diváků.

O koncerty britského hudebníka, který se celebritou stal už na začátku 90. let coby člen chlapecké kapely Take That, je celosvětový zájem.

Williams se zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů, když v roce 2006 během jediného dne prodal více než 1,6 milionu lístků na své koncertní turné.

V pondělí se začne připravovat letňanský areál, kde naposledy 4. července pro téměř 50 tisíc diváků koncertovala skupina Guns N'Roses.

Do letištního areálu pořadatelé zvou interprety, u nichž očekávají velkou návštěvnost. Akce provázejí velká dopravní opatření, přesto vznikají problémy s parkováním a nedostačující kapacitou metra.

Zatím nejvíce lidí do Letňan dorazilo loni na koncert AC/DC, který sledovalo 60 tisíc fanoušků. Letos v červnu v Letňanech festival Aerodrome s hlavní hvězdou Linkin Park navštívilo 25 tisíc lidí, před dvěma lety na koncert Daniela Landy přišlo přes 50 tisíc posluchačů.

Koncerty pod širým nebem s velkou návštěvností se konaly také na jiných místech v Praze.

Nejvíce lidí v roce 1995 na Strahovském stadionu sledovalo koncert Rolling Stones, kam se vypravilo 130 tisíc návštěvníků.

O rok později na Letenskou pláň 120 tisíc lidí přilákal Michael Jackson. Oslavy 25 let existence kapely Kabát si v roce 2014 na pražském Vypichu nenechalo ujít dle odhadů asi 75 tisíc příznivců.

Madonna v roce 2009 na pražském Chodově zpívala pro 42 tisíc posluchačů, Metallica o rok dříve zcela zaplnila stadion Slavie v Edenu 35 tisíci diváky a stejný počet lidí zaznamenal Paul McCartney v roce 2004 v T-Mobile Parku Kolbenova.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Platíte Čechům třetinu toho co svým lidem, vzkázal Sobotka Francouzům. Pracovníci z východu sráží naše mzdy, říká zase Macron

Liglass nám doporučoval přímo Zeman, tvrdí kancléř kyrgyzského prezidenta. Tendr ale prý proběhl korektně

Uber poprvé přichází o přízeň části investorů, snižují ocenění jeho akcií. Čtveřici fondů se nezamlouvají skandály firmy

Češi zkonstruovali unikátní mobilní pivovar v kontejneru. Pořídit si ho může každý, vyrobí až sto tisíc piv ročně

Český start-up Spendee se zařadil mezi 33 nadějných firem světa, které podpoří Google

reklama