reklama

Po roce v Česku zahraje Ivan Král, tentokrát komorněji. Zpívat bude Suchého i Patti Smith

Čtěte více: Král Ivan
  • V Praze, Brně a dalších městech příští měsíc zahraje Ivan Král.
  • Český rodák kdysi prorazil v zahraničí, byl členem Patti Smith Group a hrával s Iggym Popem.
  • Některé jeho letošní koncerty budou komornější, Král zahraje jen v duu s Janem Ponocným.
Ivan Král je na snímku z loňského vystoupení na pražském festivalu Metronome. Jeho hostem tam byl Jiří Suchý. Ivan Král je na snímku z loňského vystoupení na pražském festivalu Metronome. Jeho hostem tam byl Jiří Suchý. Foto: HN - Matej Slávik

Na několik koncertech v České republice příští měsíc vystoupí kytarista, skladatel a producent Ivan Král. Zahraje s českými muzikanty, přičemž některé koncerty budou mít komornější charakter – Král vystoupí pouze akusticky v duu s kytaristou Janem Ponocným.

Kromě Prahy, kde zahraje 4. září na Střeleckém ostrově, a brněnského Sono centra 7. září je turné naplánované i do Žatce, Milevska, Opavy a Vysokého Mýta.

Slavný český rodák v Česku vystoupil naposledy loni v létě na pražském festivalu Metronome. Letos Král uvede program složený z klasických hitů, nových písniček a coververzí.

"Budu zpívat hodně písní v češtině. Plánuju zahrát také skladbu od pana Jiřího Suchého,“ řekl v narážce právě na loňské vystoupení na Metronome festivalu, kde se k němu Suchý na pár skladeb přidal.

„Během večera dojde i na věci, které většina posluchačů zná od Iggyho Popa nebo Patti Smith. V rámci vystoupení představíme nové písně a především nový song All Your Yesterdays,“ upřesnil Král k chystanému turné.

Doplnil, že sáhne i do repertoáru kapely Alias, kterou v 90. letech založil s Davidem Kollerem a Ivanem Hlasem.

Koncert v Brně doprovodí Královy vzpomínky na jeho spolupráci s významnými hudebními osobnostmi. "Vyprávění doplní video ukázkami ze svého archivu a diskusí s diváky," uvedla Petra Macháčková z pořadatelské agentury Joe’s Garage.

Ivanu Královi se jako jednomu z mála Čechů podařilo prosadit na světové hudební scéně. Už v 70. letech nastoupil do proslulé Patti Smith Group a slavné zpěvačce napsal několik hitů. Ten nejznámější Dancing Barefoot se dočkal 70 verzí od různých interpretů včetně U2, Pearl Jam nebo Johnny Deppa a magazín Rolling Stone jej zařadil mezi 500 Nejlepších písní všech dob.

K další podstatné etapě života Ivana Krále patří léta 1979 až 1981, kdy vystupoval s Iggym Popem V té době rovněž spolupracoval s kapelou Johna Calea z Velvet Underground.

Král žije v USA od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN. V 90. letech se začal vracet do Česka a stal se vyhledávaným producentem, spolupracoval mimo jiné s Lucií, Garáží, Mňágou a Žďorp nebo Jiřím Suchým.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

Šokuje mě, když vidím lidi pracující ve fabrikách za 16 tisíc. Pro mnohé se toho od socialismu moc nezměnilo, říká Zaorálek

Koruna je tam, kde byla před intervencemi. Posilování ale může zarazit úspěch Okamury a komunistů

Vlk z Wall Street míří do Česka. Dravý byznysmen bude v Praze radit podnikatelům, jak dosáhnout větších obratů

Větší rozdíl mezi mzdami mužů a žen je v rámci EU už jen v Estonsku, ukázala nová studie

reklama