reklama

Disney vyměnil scenáristu devátých Star Wars, napíše je Brit se zkušenostmi ze světa Harryho Pottera

  • Studio Walta Disneyho udělalo další zásah do sci-fi ságy Star Wars.
  • Nejprve u filmu Rogue One nařídilo dotáčky, u chystaného snímku o Hanu Solovi vyměnilo režiséry.
  • Nyní se mění scenárista Epizody IX, chystané na léto 2019.
John Boyega by měl také v devátém dílu Star Wars ztvárnit bývalého říšského vojáka Finna. John Boyega by měl také v devátém dílu Star Wars ztvárnit bývalého říšského vojáka Finna. Foto: YOUTUBE.COM

Filmové studio Disney povolalo britského rodáka Jacka Thorna, aby dokončil scénář k Star Wars: Epizodě IX. Uvedl to časopis Hollywood Reporter, podle nějž tak Thorne převezme práci scenáristů Dereka Connollyho a Colina Trevorrowa. Druhý jmenovaný u devátého dílu slavné sci-fi ságy zůstává jako režisér.

Hollywood Reporter se odvolává na zdroje, podle nichž scénář potřeboval, aby se na něj „někdo zvenčí podíval čerstvýma očima“.

Film by se měl začít natáčet v lednu 2018, se světovou premiérou se počítá v létě či na podzim 2019.

Osmatřicetiletý dramatik a scenárista Thorne v minulém desetiletí napsal několik divadelních her, které uspěly například na Edinburgh Festival Fringe či v londýnském Národním divadle.

Byl autorem televizních seriálových dramat The Fades a This is England ’88, za něž získal cenu Bafta, psal pro děti i dospělé. Podílel se na scénářích k filmům Válečný manuál a Dlouhá cesta dolů. Nyní pro Amazon Video pracuje na jedné epizodě sci-fi seriálu dle látky Philipa K. Dicka.

Vloni Thorne podle předlohy J. K. Rowlingové společně s Johnem Tiffanym napsali dvojdílnou divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě, která později vyšla také v českém překladu.

Epizodě IX Hvězdných válek bude letos v prosinci předcházet film Star Wars: Poslední z Jediů. Jeho režisér Rian Johnson si scénář napsal sám.

Zdroje časopisů Hollywood Reporter a Variety upozorňují, že výměna scenáristy není u velkorozpočtových hollywoodských projektů neobvyklá. Možná je také nutné upravit příběh po úmrtí herečky Carrie Fisherové, která v Hvězdných válkách ztvárnila princeznu Leiu.

Přesto jde o další zásah studia Disney do ságy. Nedávno společnost vyměnila režiséra u chystaného samostatného filmu o pašerákovi Hanu Solovi, jejž místo Phila Lorda a Christophera Millera natočí Ron Howard.

V případě do kin již uvedeného snímku Rogue One zase studio Disney iniciovalo dotáčky a už po dokončení první verze k pracím na filmu přizvalo scenáristu Tonyho Gilroye.

kul
Přeposlat
Diskuse
reklama

Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

Šokuje mě, když vidím lidi pracující ve fabrikách za 16 tisíc. Pro mnohé se toho od socialismu moc nezměnilo, říká Zaorálek

Koruna je tam, kde byla před intervencemi. Posilování ale může zarazit úspěch Okamury a komunistů

Vlk z Wall Street míří do Česka. Dravý byznysmen bude v Praze radit podnikatelům, jak dosáhnout větších obratů

Větší rozdíl mezi mzdami mužů a žen je v rámci EU už jen v Estonsku, ukázala nová studie

reklama