reklama

Ostravská galerie Plato bude sídlit v bývalých jatkách, zpracování projektu má stát 6,9 milionu

  • Galerie Plato bude sídlit v rekonstruovaném objektu bývalých jatek nedaleko centra Ostravy.
  • Vítězný projekt za 6,9 milionu korun zpracuje pražské studio Petr Hájek Architekti.
  • Do konce letošního roku chce město vypsat výběrové řízení.
Na snímku je vizualizace vítězného návrhu přestavby jatek od studia Petr Hájek Architekti. Na snímku je vizualizace vítězného návrhu přestavby jatek od studia Petr Hájek Architekti. Foto: www.ostrava.cz

Vítěz architektonické soutěže na rekonstrukci bývalých jatek nedaleko centra Ostravy, kde bude sídlit galerie Plato Ostrava, začne v nejbližší době s přípravou projektu. Oznámil to primátor Tomáš Macura za ANO.

"Mimořádná rada města rozhodla o výběru studia, které zpracuje projektovou dokumentaci a bude provádět autorský dozor celé stavby. Nejvýhodnější nabídku dalo architektonické studio, které vyhrálo celou soutěž," uvedl Macura.

Podle něj se do výběrového řízení mohli přihlásit autoři všech tří oceněných návrhů, rozhodovala cena a rychlost zpracování.

Nakonec přihlášku podali pouze dva, přičemž výhodnější nabídku předestřelo vítězné studio Petr Hájek Architekti.

To za zpracování projektu požaduje 6,9 milionu korun a jeho dodání slibuje do necelých tří měsíců od podpisu smlouvy. Na její závěrečné podobě se nyní pracuje.

"Někdy na podzim bychom měli mít k dispozici kompletní projektovou dokumentaci a měla by být vyřízena potřebná povolení, což nám umožní v tom optimálním případě do konce roku 2017 vypsat už výběrové řízení na zhotovitele stavby," řekl Macura.

Město chce, aby se na přestavbě objektu, který se má stát sídlem městské galerie Plato Ostrava, začalo pracovat už v příštím roce.

Objekt městských jatek vznikl v roce 1881.

V roce 1994 městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za více než 38 milionů korun.

Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket.

Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena, prodejna později rovněž přestala fungovat.

Město se dlouhodobě snažilo získat památkově chráněná jatka zpět, převzalo je loni v září. Za ně i bývalou prodejnu Bauhausu zaplatilo 80 milionů korun.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Rychlovlaky a dálnice jsou ve volebních programech hit. Strany však zapomínají na silnice nižších tříd i nákladní dopravu

Finanční správa tápala při prověřování korunových dluhopisů, ještě v červnu nevěděla, co má kontrolovat

Vláda spustí akční plán pro zavádění elektromobilů v Česku. Mohly by mít volný vjezd do center měst či parkování zdarma

Volby by vyhrálo ANO s téměř 31 procenty. TOP 09 by se do sněmovny nedostala, úspěch by naopak slavili piráti, ukázal průzkum CVVM

Pilný obhájil berní správu, ministři neprotestovali. K odvolání šéfa finančního ředitelství Janečka ho nakonec nikdo nevyzval

reklama