reklama

Ostravská divadla se chystají do Prahy. Na podzim tam zahrají devět inscenací

  • Divadelní přehlídka Ostrava v Praze představí na podzim devět inscenací severomoravského města.
  • Kromě činoherních představení se bude hrát i opera Hamlet a muzikál Edith a Marlene.
  • Festival nabídne téměř tři tisíce vstupenek.
Marek Cisovský a Alena Sasínová-Polarczyk ve hře S nadějí i bez ní. Marek Cisovský a Alena Sasínová-Polarczyk ve hře S nadějí i bez ní. Foto: Komorní scéna Aréna

Osmý ročník divadelní přehlídky Ostrava v Praze nabídne na podzim výběr toho nejlepšího z programu ostravských profesionálních divadel. Návštěvníci se mohou těšit na devět diváky i kritiky nejlépe hodnocených představení. Kromě činohry se bude hrát i opera a muzikál. 

 

Přehlídka Ostrava v Praze se poprvé konala v roce 2010 u příležitosti kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Ten Ostrava sice nezískala, ale festival zůstal zachován.

Letos do Prahy přijedou soubory ze všech ostravských profesionálních divadel, tedy z Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna, Divadla Petra Bezruče a Divadla loutek Ostrava. Festival, který se bude konat od 4. do 8. listopadu, nabídne téměř tři tisíce vstupenek.

Moravské soubory budou hostit různé pražské scény. Například ve Stavovském divadle vystoupí Národní divadlo moravskoslezské s operou Ambroise Thomase Hamlet v režii Radovana Lipuse. 

Komorní scéna Aréna uvede v La Fabrice úspěšnou trilogii Tomáše Vůjtka - S nadějí, i bez ní, Slyšení a Smíření, Divadlo Petra Bezruče zahraje svého Spalovače mrtvol v Divadle v Celetné a vůbec poprvé se v metropoli představí i nejúspěšnější ostravský muzikál Edith a Marlene Národního divadla moravskoslezského, který je dlouhodobě vyprodaný. Hostit jej bude Divadlo Hybernia.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Už není kde brát lidi. České firmy proto experimentují s roboty, investice se vrátí do 195 dní

V Pietro Filipi je třeba hodně věcí změnit, říká nový majitel Michal Mička. Zlepšit chce pánskou kolekci

Na Václavském náměstí vystoupili i prezidentští kandidáti. Horáčkovi to nebylo umožněno, Hilšer mu nabídl část svého času

Kdo mohl, už utekl. Venezuela je na pokraji bankrotu, ke dvěma milionům migrantů přibudou další

Tisíce lidí si připomněly události 17. listopadu. Babiš s Okamurou sklidili kritiku

reklama