reklama

Ostravská divadla se chystají do Prahy. Na podzim tam zahrají devět inscenací

  • Divadelní přehlídka Ostrava v Praze představí na podzim devět inscenací severomoravského města.
  • Kromě činoherních představení se bude hrát i opera Hamlet a muzikál Edith a Marlene.
  • Festival nabídne téměř tři tisíce vstupenek.
Marek Cisovský a Alena Sasínová-Polarczyk ve hře S nadějí i bez ní. Marek Cisovský a Alena Sasínová-Polarczyk ve hře S nadějí i bez ní. Foto: Komorní scéna Aréna

Osmý ročník divadelní přehlídky Ostrava v Praze nabídne na podzim výběr toho nejlepšího z programu ostravských profesionálních divadel. Návštěvníci se mohou těšit na devět diváky i kritiky nejlépe hodnocených představení. Kromě činohry se bude hrát i opera a muzikál. 

 

Přehlídka Ostrava v Praze se poprvé konala v roce 2010 u příležitosti kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Ten Ostrava sice nezískala, ale festival zůstal zachován.

Letos do Prahy přijedou soubory ze všech ostravských profesionálních divadel, tedy z Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna, Divadla Petra Bezruče a Divadla loutek Ostrava. Festival, který se bude konat od 4. do 8. listopadu, nabídne téměř tři tisíce vstupenek.

Moravské soubory budou hostit různé pražské scény. Například ve Stavovském divadle vystoupí Národní divadlo moravskoslezské s operou Ambroise Thomase Hamlet v režii Radovana Lipuse. 

Komorní scéna Aréna uvede v La Fabrice úspěšnou trilogii Tomáše Vůjtka - S nadějí, i bez ní, Slyšení a Smíření, Divadlo Petra Bezruče zahraje svého Spalovače mrtvol v Divadle v Celetné a vůbec poprvé se v metropoli představí i nejúspěšnější ostravský muzikál Edith a Marlene Národního divadla moravskoslezského, který je dlouhodobě vyprodaný. Hostit jej bude Divadlo Hybernia.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

V Česku vznikly první brýle pro virtuální realitu. Pomůžou pro vývoj designů aut Škoda a BMW

Banky financují až 80 procent ekonomického růstu. Neoslabujte je daněmi, říká šéf skupiny KBC

Cílem prezidentských voleb není někoho porazit, ale zvítězit, říká Kubera. Sám kandidaturu zvažuje

Státní dluh je nejvyšší v historii. Po volbách zadlužení dále poroste, říká analytik

Papežovy oblíbené aerolinky se možná zachrání. Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

reklama