reklama

Na Mighty Sounds se čeká příval, loni přijelo čtrnáct tisíc návštěvníků. Novinkou bude akustická scéna

Čtěte více: Gogol Bordello
  • Hudební festival Mighty Sounds, který začne v pátek na letišti Čápův dvůr u Tábora, nabídne koncerty na šesti pódiích.
  • Novinkou bude stage vyhrazená pro akustickou hudbu.
  • Vystoupí například kapela Gogol Bordello nebo Dubioza Kolektiv.
Gogol Bordello. Gogol Bordello. Foto: Mighty Sounds

Několik desítek kapel z Česka i z ciziny zahraje na festivalu Mighty Sounds, který se uskuteční od 14. do 16. července na letišti Čápův dvůr v Táboře. Přehlídka zaměřená na žánry ska, punk, rokenrol, reggae i rockabilly přinese hudbu na šesti pódiích, novinkou je akustická scéna. Loni festival přilákal přibližně 14 tisíc lidí, třetina z nich přijela ze zahraničí.

Na třináctém ročníku Mighty Sounds zahrají Gogol Bordello, Dubioza Kolektiv nebo The Adicts, domácí scénu zastupují Hentai Corporation, Sto zvířat i Fast Food Orchestra. Na scéně Radia 1 se představí kapela Petra Čtvrtníčka a Leoše Nohy s názvem Buzerant, dále třeba Jananas nebo písničkář Kittchen.

 

Mighty Sounds je svého druhu největší hudební festival ve střední Evropě. Letos čekají pořadatelé zhruba stejný zájem návštěvníků. Vstupenka na místě bude stát 1600 Kč.

V předchozích letech dostával festival pokuty od hygieniků za překročení hlukových limitů. Ty již pořadatelům nehrozí, od loňska platí novela zákona, jež umožňuje festivaly pod širým nebem z nařízení o hlukových limitech vyjmout. Přesto nedělní program skončí již kolem půlnoci.

"V pondělí chodilo nejvíce stížností, protože lidé z okolí vstávají do práce," říká za pořadatele Markéta Štechová a dodává, že festival nabízí obyvatelům, kteří bydlí nejblíže areálu, vstupy na přehlídku zdarma. "Mají o to velký zájem, již berou festival za svůj, máme hodně pozitivních ohlasů. Hudba není hluk, je to kulturní akce prospěšná i pro region, hotely a restaurace jsou plné," dodává Štechová.

Organizátoři se také dohodli s Aeroklubem Tábor, který jim pronajímá areál, že se zapojí do oprav příjezdových cest na letiště.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Rychlovlaky a dálnice jsou ve volebních programech hit. Strany však zapomínají na silnice nižších tříd i nákladní dopravu

Finanční správa tápala při prověřování korunových dluhopisů, ještě v červnu nevěděla, co má kontrolovat

Vláda spustí akční plán pro zavádění elektromobilů v Česku. Mohly by mít volný vjezd do center měst či parkování zdarma

Volby by vyhrálo ANO s téměř 31 procenty. TOP 09 by se do sněmovny nedostala, úspěch by naopak slavili piráti, ukázal průzkum CVVM

Pilný obhájil berní správu, ministři neprotestovali. K odvolání šéfa finančního ředitelství Janečka ho nakonec nikdo nevyzval

reklama