reklama

Cirkusové Teatro Tatro zahraje příběh ruského surrealistického básníka Charmse

  • Pouliční soubor Teatro Tatro zahraje dnes a zítra v pražských Holešovicích Cirkus Charms!
  • Vystoupí jako hlavní host festivalu Za dveřmi.
  • Příběh ruského surrealistického básníka oslovuje především dětské publikum.
Cirkus Charms! v podání divadla Teatro Tatro. Cirkus Charms! v podání divadla Teatro Tatro. Foto: Festival Za dveřmi

 Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi uvede dnes a zítra Cirkus Charms! proslulého slovenského souboru Teatro Tatro. Artistické představení seznámí zejména dětské diváky s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Hrát se bude v šapitó postaveném v areálu holešovického Výstaviště.  

„Vstupte do světa cirkusu a nechte se jím okouzlit... Uvidíte cvičenou žraločí samici, baletku na laně, akrobacii na koni i žonglování popírající zákony fyziky,“ láká na Cirkus Charms soubor, který pražské publikum mohlo na festivalu Za dveřmi vidět před dvěma lety s představením Mistr a Markétka.

„Budete mít husí kůži z výkonů artistů, okouzlí vás lahodné zvuky našich muzikantů i barevné kreace našeho cirkusového umění, popukáte smíchy a v žaludku vás bude příjemně hřát od krásy,“ slibuje režisér Ondrej Spišák, podle kterého byl Charms největším šprýmařem všech dob. 

Teatro Tatro vzniklo v roce 1990, vymezuje se proti klasickému "kamennému" divadlu. Hraje nejčastěji na ulici. Mimo tradiční divadelní budovy nachází podle svých slov větší svobodu pro tvorbu. Vystupuje v mnoha evropských zemích.

Ve Vancouveru v roce 2010 vzbudil pozornost jejich Zázračný divadelní automat, který Teatro Tatro hrálo více než padesátkrát jako doprovodný program zimní olympiády.   

kul
Přeposlat
Diskuse
reklama

Režim KLDR je zvrácený. Pokud nás bude ohrožovat, nezbude nám než Severní Koreu zcela zničit, prohlásil Trump v OSN

Do Prahy přichází čínský start-up na sdílení kol ofo. Začneme se 300 koly, která se sama zamknou, říká muž, který firmu přivedl

Češi bývali i premianty Evropy. Podívejte se do dob, kdy se ekonomicky vyrovnali Norům, Rakušanům a válcovali Finy

České automobilky letos vyrobily 940 tisíc osobních aut, o 5,7 procenta více než loni. Méně vozů vyprodukovala jen kolínská TPCA

Daňoví úředníci neustáli tlak politiků, když začali plošně prověřovat korunové dluhopisy, říká bývalá Babišova náměstkyně Hornochová

reklama