reklama

Michal Prokop oslaví 50. výročí skupiny Framus Five, na síti hledá 40 bývalých spoluhráčů

Čtěte více: Prokop Michal | rock | hudební festival
  • Fanoušci pátrají po hudebnících z kapely Michala Prokopa Framus Five.
  • Cílem je pozvat všechny na festival v přírodním amfiteátru na Konopišti.
  • Tam dále vystoupí Mňága a Ždorp, Visací Zámek, Michal Ambrož a Hudba Praha nebo Michal Pavlíček & Monika Načeva.
Zkraje 90. let Michal Prokop opustil dráhu zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury. Zkraje 90. let Michal Prokop opustil dráhu zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury. Foto: www.festivalkrasnyztraty.cz, Ivan Prokop

Téměř 1000 fanoušků na sociálních sítích podpořilo snahu zpěváka Michala Prokopa dát dohromady čtyři desítky hudebníků, kteří s ním za uplynulých 50 let hráli v sestavě rockové skupiny Framus Five.

Prokop chce s bývalými spoluhráči navázat kontakt a u příležitosti 50. výročí založení skupiny je pozvat na festival Krásný Ztráty Live. Ten se koná 14. a 15. července v přírodním amfiteátru na Konopišti.

"Tak jsem začal počítat, s kým jsem to těch 50 let ve Framus Five vlastně strávil. Celkem to bylo, pokud se ve své pokročilé skleróze nepletu, i se mnou 44 lidí. To už je opravdu big big band! Jeden už nežije, pět jich je v zahraničí, tři se do kapely nejméně jednou vraceli, jen já tam hulákám furt," uvedl Prokop.

V rámci festivalu Krásný Ztráty Live kromě Prokopa a Framus Five vystoupí Mňága a Ždorp, Visací Zámek, Michal Ambrož a Hudba Praha, Michal Pavlíček & Monika Načeva, Kamil Střihavka a mnoho dalších hostů.

Několik programových bloků bude patřit kapelám, v jejichž sestavách figurují členové Framus Five – mimo jiné Kukulín Jana Hrubého, který zahájí páteční program.

V sobotu 15. července bude pódium patřit nejprve mladým kapelám Gingerhead a Sunflower Caravan. Pak konopišťský amfiteátr obsadí skupiny, jejichž počátky jsou spojeny s osmdesátými lety, tedy Blanka Šrůmová s Janem Saharou Hedlem, Kamil Střihavka s kapelou Leaders!, Precedens, Michal Ambrož & Hudba Praha a Visací zámek.

Zahrají také obnovení minus 123minut a hostitel festivalu Prokop, který se tentokrát představí v triu s Lubošem Andrštěm a Janem Hrubým.

"Rád bych zkusil, pokud to půjde, střihnout si s některými hosty něco společně. Ať už půjde o jejich písně, nebo možná i třeba o něco mého v poněkud nečekaném podání," podotkl Prokop.

Framus Five svoji typickou podobu s Prokopem u mikrofonu získal v roce 1967. Ještě téhož roku se stal senzací 1. československého beatového festivalu, kde byl Prokop vyhlášen nejlepším zpěvákem.

Kapela byla o tři roky později průkopníkem českého art rocku, když přišla s rozsáhlým hudebním celkem Město Er na slova básníka Josefa Kainara. V osmdesátých letech Prokop ve spolupráci se skladateli Petrem Skoumalem a Janem Hrubým a s texty básníka Pavla Šruta vytvořil originální podobu rockového písničkářství.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Akcie pražské burzy jsou na tom nejlépe od krize. Optimistické jsou i předpovědi na příští rok

Velký přehled mezd: Nejvíc přidáno letos dostali řidiči nebo prodavačky. Nejrychleji rostou výplaty na Plzeňsku

Umění je dobrá životní pojistka, říká Mária Gálová, ředitelka české pobočky aukčního domu Dorotheum

Už není kde brát lidi. Firmy v Česku proto experimentují s roboty, investice se vrátí za 195 dní

Dubajská Airshow skončila, aerolinky si objednaly letadla za více než 100 miliard dolarů

reklama