reklama

Netflix natočí seriál podle fantasy Zaklínač, bude se na něm podílet autor knih Sapkowski

  • Společnost Netflix se zřejmě chystá konkurovat Hře o trůny od HBO.
  • Natočí seriál podle fantasy Zaklínač polského spisovatele Andrzeje Sapkowského.
  • Ten se na projektu přímo podílí, čímž se seriál Zaklínač odliší od populární videoherní ságy.
Na ilustračním snímku je plakát k videohře Zaklínač 3: Divoký hon, která vyšla před dvěma roky. Na ilustračním snímku je plakát k videohře Zaklínač 3: Divoký hon, která vyšla před dvěma roky. Foto: Atari

Internetová platforma Netflix chystá anglickojazyčný seriál podle fantasy Zaklínač, celosvětově populární ságy polského autora Andrzeje Sapkowského.

Původně začala koncem 80. let jako série povídek, v devadesátých letech ale Sapkowski z příběhů o Zaklínači udělal romány. Dodnes jich napsal osm, poslední próza nazvaná Bouřková sezona, která dějově předchází dosavadním knihám, se objevila roku 2013.

V českém překladu začal Zaklínač vycházet v 90. letech.

Série vypráví o nájemných lovcích nestvůr, kteří už v mládí rozvíjejí nadpřirozené schopnosti a bojové techniky, aby mohli zápasit se smrtícími obludami. Patří k nim také hrdina příběhu Geralt z Rivie, též zvaný Řezník z Blavikenu nebo Bílý vlk.

Podle bestsellerových knih ze série Zaklínač už vznikla i videoherní sága společnosti CD Projekt Red. Od vydání prvního dílu v roce 2007 se celosvětově prodalo 25 milionů her.

„Jsem nadšený, že Netflix se rozhodl adaptovat mé příběhy a zůstat věrný předloze i tématům, která píši přes třicet let,“ řekl Sapkowski, jenž se na tvorbě videoher podle Zaklínače nepodílel a v minulosti se k nim stavěl spíš rezervovaně.

Sapkowski podle viceprezidenta mezinárodní seriálové produkce Netflixu Erika Barmacka ve svých knihách vytvořil „bohatý a pamětihodný svět, který působí důvěrně, přestože je plný kouzel“.

Výkonnými producenty seriálu Zaklínač budou Sean Daniel, jenž pracoval na filmové sérii Mumie, a Jason Brown.

Na tvorbě seriálu pracuje také animátor a autor na Oscara nominovaného krátkého filmu z roku 2002 The Cathedral Tomasz Baginski, který má v každé řadě režírovat alespoň jednu epizodu Zaklínače.

To ocení zejména fanoušci videoher – Baginski režíroval úvodní intra pro všechny tři herní Zaklínače.

Na seriálu má dále spolupracovat Jarek Sawko z polské produkční a trikové společnosti Platige Image, která celý projekt zastřešuje. Platige v minulosti natočila televizní reklamy na druhý a třetí díl herního Zaklínače.

„V knihách o Zaklínači se skrývá morální a intelektuální hloubka, která přesahuje žánr,“ uvedli Baginski a Sawko. „Pod fantasy tématy se nachází příběh o současnosti a dnešních problémech. Je to příběh o nás, o monstru a hrdinovi, který je v každém lidském srdci,“ dodali.

Herní server Eurogamer.cz napsal, že autoři herní adaptace z CD Projektu se na seriálu Zaklínač nepodílejí. „Každopádně mu přejeme hodně štěstí a těšíme se, až se na něj budeme moci kouknout na Netflixu,“ uvedli.

Polská televize už na motivy Zaklínače jeden televizní seriál natočila v roce 2002, režíroval ho Marek Brodzki.

Jak připomněl server ArsTechnica.com, zatím posledním americkým hraným seriálem podle videoher byl Mortal Kombat Conquest, jejž televize TNT vysílala v letech 1998 až 1999. Častější jsou dnes celovečerní adaptace videoher, jako byl nedávný Warcraft či naposledy film Assassin’s Creed.

První zprávy o tom, že by podle Zaklínače mohl vzniknout film, se objevily již v roce 2015.

Vloni také po internetu začala kolovat zpráva, že Netflix chce natočit seriál podle hry Legend of Zelda. Její výrobce Nintendo ale tyto spekulace popřel a od té doby se na téma neobjevily žádné nové informace, dodává ArsTechnica.com.

Zahraniční servery v souvislosti s oznámením seriálu Zaklínač píší, že Netflix zřejmě hledá způsob, jak odpovědět na fenomén Hry o trůny konkurenční stanice HBO.

kul
Přeposlat
Diskuse
reklama

Babiš dal ve sněmovně dohromady většinu s komunisty a SPD. Do vlády ale chce občanské demokraty

O post prezidenta se utkají Drahoš se Zemanem, Topolánka lidé nechtějí, ukázal nový průzkum

Nablýskané trable: Elon Musk představením nových elektrovozů jen zakrývá problémy Tesly

Mimochodem Davida Klimeše: Rok, kdy se demokraté rozhodli prohrát ve velkém stylu

Až 70 % Čechů platí za tarify podpultové ceny. Jak získat výhodnější podmínky, operátoři tají

reklama