reklama

Marta Kubišová se rozloučí koncertem v Lucerně, jako hosté se přidají Langerová či Neckář

Čtěte více: Kubišová Marta | Lucerna | pop
  • Marta Kubišová absolvuje 27. října svůj poslední koncert v Praze.
  • Jako hosté na něm vystoupí Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá.
  • Své poslední album už Kubišová vydala, nyní chce napsat knihu.
Marta Kubišová je na archivním snímku z prosince 2005. Marta Kubišová je na archivním snímku z prosince 2005. Foto: archiv HN - Jan Šilpoch

Marta Kubišová, která před časem oznámila konec své pěvecké kariéry, se s pražským publikem rozloučí 27. října v Lucerně. Na pódiu si s ní zazpívají Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá.

Definitivně poslední koncert si zpěvačka naplánovala s kapelou Petra Maláska na den svých 75. narozenin – uskuteční se 1. listopadu v jejím rodišti v Českých Budějovicích.

Koncert završí turné nazvané Marta naposledy, jež začne 8. října v Brně.

Lucernu si Kubišová pro svou pražskou rozlučku nevybrala náhodou. Začala zde svou pěveckou kariéru a v prosinci 1989 v Lucerně absolvovala první koncert po téměř dvacetiletém zákazu.

"Těším se do Lucerny, do toho vroucího kotle a magického sálu, v němž jsem měla tu čest mnohokrát zpívat ve své první i druhé kariéře," uvedla Kubišová, která původně vystoupení v Lucerně neplánovala. Rozhodla se pro něj až po „nátlaku fanoušků“.

Kubišová letos 5. dubna převzala zlatou desku za prodej svého loňského alba Soul. Za něj byla nominovaná Akademií populární hudby v kategorii zpěvačka roku na Cenu Anděl.

Výsledky budou vyhlášeny 22. května v pražském Lucerna Music Baru.

Jedním z důvodů ukončení kariéry Kubišové je její zdravotní stav. Předloni prodělala infarkt, který ji "vyvedl z omylu o nesmrtelnosti“, jak řekla.

Po ukončení pěvecké kariéry chce Kubišová mimo jiné napsat životopisnou knihu.

Deska Soul je podle Kubišové její poslední. Již předchozí nahrávku zpěvačka označovala za "poslední živé album". Album s názvem 25 přineslo před třemi lety záznam recitálu z její domovské scény, Divadla Ungelt.

Kubišová, někdejší mluvčí Charty 77, se mohla vrátit k veřejnému vystupování až po téměř dvaceti letech v listopadu 1989.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama
comments powered by Disqus

Bitcoin se v srpnu nejspíš rozštěpí na dvě měny. Další rozkol se čeká v listopadu

Rozpadlé koalici lidovců a Starostů by pro vstup do sněmovny chybělo půl procenta, Okamura posiluje, ukázal průzkum Median

Libye dostane od EU 46 milionů eur na posílení ochrany hranic. Italské lodě jí pomohou v boji proti pašerákům lidí

Bude po volbách někdo spolupracovat s Okamurou? Místopředseda hnutí ANO Brabec to nevylučuje

O2 se může dál jmenovat O2. Firma kontrolovaná PPF zaplatí španělské Telefónice za užívání obchodní známky téměř miliardu korun

reklama