reklama

Na Blues Alive vystoupí kytaristé Eric Bibb a Jonny Lang, o držitele Grammy festival usiloval roky

  • Populární festival bluesové hudby v Šumperku čeká nabitý ročník.
  • Dorazí držitel Grammy Jonny Lang i kytarista Eric Bibb.
  • Ten už návštěvníky Blues Alive nadchl před pěti lety ve dvojici s malijským zpěvákem Habibem Koitém.
Jonny Lang v Šumperku zahraje na závěr prvního festivalového dne. Jonny Lang v Šumperku zahraje na závěr prvního festivalového dne. Foto: www.jonnylang.com

Na mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku letos přijede americký kytarista, zpěvák a držitel Grammy Jonny Lang.

Hlavními hvězdami hudební přehlídky, která se koná od 16. do 18. listopadu, bude tento pětatřicetiletý bluesový hudebník spolu s trojicí harmonikářů v projektu Blues Harp Explosion a také americkým bluesovým písničkářem Ericem Bibbem. V pondělí to oznámili pořadatelé.

"O Langovo vystoupení jsme usilovali řadu let, až letos se podařilo sladit jeho evropské turné s termínem našeho festivalu," řekl ředitel Blues Alive Vladimír Rybička.

Lang v Šumperku zahraje na závěr prvního festivalového dne.

Eric Bibb, který návštěvníky Blues Alive nadchl už před pěti lety ve dvojici s malijským zpěvákem Habibem Koitém, letos dorazí s bluesovým programem.

"Bibbova činorodost je nezměrná. Zatímco například právě v těchto dnech obdržel nejvyšší bluesové ocenění, Blues Music Award, za album The Happiest Man In The World, čerstvá novinka Migration Blues už sklízí jednu nadšenou recenzi za druhou," doplnil dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

Mezi hlavní letošní hvězdy budou patřit i tři zástupci amerických bluesových harmonikářů Billy Branch, Magic Dick a James Harman, kteří se představí v projektu Blues Harp Explosion.

"Na Blues Alive rádi zveme jednorázové projekty, v nichž se jen krátkodobě, často na jediné turné spojují hudebníci, které obvykle nemáme možnost slyšet pohromadě. Letošní Blues Harp Explosion je projektem podobného typu," doplnil Rybička.

Podle pořadatelů má na listopadové přehlídce vystoupit také pětičlenná dívčí kapela z New Yorku Jane Lee Hooker.

Poprvé se veřejnosti představí i rodinný muzikantský klan Mišíků – na jednom místě vystoupí Vladimír Mišík s manželkou Evou a s dětmi Martinem, Bárou a Adamem.

"Povedlo se něco, v co jsme vzhledem k vytížení všech zúčastněných vůbec nedoufali," dodal Rybička.

Blues Alive má v Šumperku dlouholetou tradici, letos se koná po dvaadvacáté. Loni přehlídku navštívilo zhruba 5000 lidí. Koncerty byly vyprodané, zájem byl i o doprovodné akce. Vstupenky na letošní ročník budou k dispozici od pátku 19. května na festivalovém webu.

ČTK
Přeposlat
Diskuse
reklama

Tuzemák obsahuje rakovinotvornou látku, odborníci řeší, jak moc je nebezpečná. V případě zákazu by chtělo Česko u EU výjimku

Omlouvám se zničeným firmám, řekl ministr Pilný. Na odvolání šéfa finanční správy se ale zatím necítí

Mexiko zasáhlo další silné zemětřesení. Pohroma si vyžádala přes dvě stě mrtvých a srovnala se zemí desítky budov

Lidl zpřístupnil svůj e-shop všem. Zboží se na internetu objeví o týden dříve než v kamenných prodejnách

Školní kuchařky a další nepedagogické pracovníky "ošidili", slíbený vyšší plat mnozí dostanou později

reklama